تبلیغات

تیوب لیزر

 تیوب لیزر یک قطعه فلزی مستحکم و یک پرتو بسیار کوچک در دستگاه های لیزر هستند که برای برش یا نوشتن بر روی بسیاری از فلزات به کار می روند. عملکرد لیزرها به گونه ای است که گاز واسطه ای (مثل CO2) در یک محفظه مشتعل شود و معمولا به عنوان یکی از اجزای بسیار دقیق سیستم های کاربردی برای برش،حکاکی،علامت گذاری و حتی نمونه سازی سه بعدی است.

دستگاه لیزرهای CO2 مستحکم می توانند به صورت 24 ساعته و بدون توقف، نگهداری و تعمیر فعالیت کنند. این قابلیت به دلیل تکنولوژی تیوب های تمام فلزی لیزرهاست که خلوص بالای گاز تیوب ها و عمر طولانی لیزر را تضمین می کند.

تیوب لیزر


ساختار تیوب دستگاه لیزر

ساختار طراحی تیوپ لیزر، یک جعبه شیشه ای سخت و محکم است که یک پلت فرم فوق العاده پایدار برای تشدید لیزر فراهم می کند و معمولا دارای چند الکترود است. بخش شیشه ای تیوب از مواد GG17 و هدایتگر تخلیه تیوب، خنک کننده، محفظه و ترکیب کننده گاز ساخته شده است.ساختار تیوب دستگاه لیزر CO2 معمولا سه لایه ای است. داخلی ترین محفظه، تیوب تخلیه گاز و محفظه میانی آب خالص است. بیرونی ترین لایه مربوط به کلاهک گازی است. بخش الکترودی لیزر با یک کاتد سرد استوانه ای شکل طراحی شده است که مواد کاتدی انتخاب شده بر طول عمر لیزرها تاثیرگذار هستند.قدرت لیزر در تیوب ها به عنوان مهمترین ویژگی، مشخصات مدل های اصلی را تفکیک می کند.مدل های رایج عبارتند از:15W, 25W, 40W, 60W, 80W به طور کلی قدرت لیزرها بر اساس طول تفکیک می شوند. تیوب لیزر 60W دارای قدرت 1200mm  یا 1250mm  و تیوب  80W دارای قدرت 1600mm است.

عملکرد الکترود تیوب لیزر و تفاوت ها:

  1. طول عمر:طول عمر تیوب های لیزری معمولا یکی از شاخص های مهم برای کاربران است.به طور کلی تفاوت در طول عمر به دلیل تکنولوژی پردازش،تکنولوژی طراحی و مواد اولیه تیوب ها می باشد.
  2.  کیفیت پرتو: این عملکرد با استفاده از مدل تیوب لیزر تعیین می شود. نقطه کیفیت توسط فرایند تولید تیوب تعیین می شود. به طور مستقیم،اشعه لیزر بر کیفیت عملکرد تاثیر می گذارد.
  3. پایداری: عملکرد ضعیف لیزر ممکن است به دلیل نشت هوا یا اشتعال غیرسطحی باشد.

برای آشنایی بیشتر با تیوپ لیزر می توانید به بقیه مقاله ها در سایت روتک مراجعه نمایید و در صورت تمایل برای خرید  دستگاه های لیزر و مشاوره می توانید با متخصصین و تکنسین های شرکت تماس بگیرید تا ایشان راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.

برای خرید و اطلاع از قیمت تیوب دستگاه لیزر با شرکت روتک تماس بگیرید.

تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

منبع: تیوب دستگاه لیزر شرکت روتک

هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha