تبلیغات

 کارکرد تیوب لیزر از روی شکل ظاهری

تیوب لیزر از جمله قطعات یدکی دستگاه لیزر محسوب می شود که شامل بخش های شیشه ای و فلزی می باشد. لذا کارکرد  تیوب لیزر روی تغییرات شکل و ظاهر این قسمت ها تاثیر گذار می باشد.

ساختار تیوب دستگاه لیزر به نحوی است که از یک جعبه شیشه ای محکم از جنس GG17 ، هدایتگر، خنک کننده و محفظه ای تشکیل شده است.

تیوب لیزر

 قسمت های فلزی در ابتدا و انتها به منظور ارتباط اتصالات الکتریکی به نحو احسنت و همچنین خنک کردن آینه های ابتدا و انتها مورد استفاده قرار می گیرند.

در برخی تیوب های لیزر ارزان قیمت، در این قسمت ها نیز از شیشه استفاده می شود لذا مجبور می شوند برای جلوگیری از شکسته شدن شیشه ها از گردش آب به دور آن ها استفاده کنند.

اصولا بعد از مدتی کارکردن تیوپ لیزر، رنگ شفاف شیشه در جداره بیرونی به سمت زرد رنگی گرایش پیدا می کند.

در تیوب هایی که ترکیبی از فلز و شیشه هستند در توان های پایین حدود 80 وات بعد از کارکرد طولانی یا پرفشار قسمت فلزی و جلویی تیوب لیزر به رنگ زردی می گراید.

در توان های 100 وات این رنگ متمایل به قهوه ای بوده و در تیوب های 130 وات به بالا بعد از مدتی به سمت ارغوانی میل می کند.

بنابراین در صورتی که رنگ شیشه تیوب لیزر تغییر رنگ می دهد شما به راحتی می توانید متوجه شوید که این تیوپ لیزر کارکرده می باشد و از روی نوع رنگ آن می توانید میزان کارکرد آن را به صورت تقریبی تخمین بزنید.

دانستن این نوع اطلاعات به شما کمک بزرگی خواهد کرد تا شما متوجه شوید که زمان تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر شما نزدیک است و برای خرید تیوب لیزر، زودتر از موقع تصمیم گری کنید.

در صورتی که برای خرید تیوب لیزر نیاز به مشاوره دارید می توانید به راحتی با مشاوران شرکت روتک تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. ضمن این که تمامی مطالب سایت اختصاصی بوده و کپی کردن مطالب سایت بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

منبع: سایت شرکت روتک

+ نوشته شده توسط Rollup در پنجشنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ قبل از ظهر، ۳۲ بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha